„Małe Miasto Wejherowo 2019”

2019-02-04

Uczniowie z pięciu wejherowskich szkół podstawowych w dniach 21.01.-25.01.19 brali udział w projekcie edukacyjnym „Małe Miasto Wejherowo 2019” organizowanym przez Fundację „Dom mojego Brata”. Podczas pięciodniowych warsztatów uczestnicy poprzez zabawę i praktyczną naukę poznawali wartość pieniądza, uczyli się zarządzania własnym budżetem, a także tego, jak funkcjonuje gospodarka.

Dzieci – mieszkańcy „Małego Miasta” - uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez lokalnych przedsiębiorców. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach pod okiem doświadczonych fachowców-nauczycieli poznawali tajniki różnych zawodów.

Za wykonaną pracę uczestnicy otrzymywali wynagrodzenie wypłacane w Walucie Małego Miasta. Swoją wypłatę mogli pomnożyć na lokacie w Banku lub wydać w Sklepie Marzeń.

W „Małym Mieście” działał również Małomiasteczkowy Urząd Skarbowy. Dzieci codziennie odprowadzały do niego podatki, które, tak samo jak w dorosłym świecie, przyczyniały się do zmiany publicznej przestrzeni miasta, w którym gościło „Małe Miasto”.

Uczniowie naszej szkoły, którzy również brali udział w tym projekcie, dobrze wspominają czas spędzony na nauce o dorosłym życiu.