Małe Miasto Wejherowo 2019

2019-01-08

W dniach 21-25 stycznia 2019r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie realizowany będzie projekt "Małe Miasto Wejherowo 2019", którego uczestnikami będą uczniowie naszej szkoły.

Kluczowym działaniem projektu jest symulacja dorosłego życia przez uczestników, gdzie uczą się pracować, zarabiać, oszczędzać i wydawać pieniądze. Uczestnicy mają możliwość uczestniczenia przez 5 dni w warsztatach edukacyjnych u przedsiębiorców reprezentujących różne branże. Warsztaty zorganizowane są na stanowiskach, które są jednocześnie miejscem nauki praktycznej uczestników. Celem Projektu jest podniesienie poziomu wiedzy u dzieci na temat obrotu i wartości pieniądza, sposobów oszczędzania pieniędzy, pogłębiania wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania gospodarki (praca, wynagrodzenie, podatki).