Wycieczka do Akwarium Gdyńskiego

2018-12-05

4 grudnia klasy 4b i 4g wraz z wychowawcami p.Moniką Mielewczyk i p. Justyną Hebel wybrały się na wycieczkę do Akwarium Gdyńskiego. Dzieci mogły zobaczyć i podziwiać niezwykłe gatunki ryb pochodzących z różnych regionów świata. Dużą atrakcją była rafa koralowa zachwycająca bogactwem barw i kształtów. W trakcie wycieczki wzięliśmy udział w 30-minutowej prezentacji, podczas której zapoznaliśmy się z różnorodnymi zwierzętami żyjącymi na dnie oceanu. Uczestniczyliśmy też w zajęciach laboratoryjnych. Uczniowie rozpoznawali i rysowali małże oraz ślimaki, wypełniali materiały edukacyjne. Mogliśmy też przy użyciu mikroskopów stereoskopowych obserwować równonogi. Podwój wielki, stanowiący relikt okresu polodowcowego wyglądał niezwykle pod mikroskopem. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Justyna Hebel