POWIATOWE IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT

2018-10-30

29 października 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie rozegrany został powiatowy turniej unihokeja dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji zgłosiło się 7 zespołów z SP 2 LUZINO, SP 4 REDA, SP 10 RUMIA,                   SP BOŻEPOLE, SP GNIEWINO, SP BOLSZEWO oraz SP 8 WEJHEROWO. Rozgrywki miały wyrównany poziom. Nasze dziewczęta po nie najlepszym początku i remisie z Bożympolem Wielkim 2:2, wygrały mecz grupowy z Luzinem 3:2 i ostatecznie zajęły II miejsce w grupie B za zespołem z Bożegopola. W grupie A najlepszym zespołem okazały się dziewczęta z Rumi, które wygrały wszystkie swoje grupowe mecze. Na drugim miejscu rozgrywki grupowe zakończył zespół z Bolszewa. W meczach półfinałowych zespół z Bolszewa uległ zespołowi z Bożegopola Wielkiego 0:1, a dziewczęta z SP 8 Wejherowo pokonały SP 10 Rumia 4:2. W meczu o 3 miejsce Bolszewo pokonało po rzutach karnych Rumię 2:0. W finale SP 8 Wejherowo zwyciężyło Bożepole Wielkie 3:0.

Klasyfikacja końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 8 Wejherowo

2. Szkoła Podstawowa w Bożympolu Wielkim

3. Szkoła Podstawowa w Bolszewie

4. Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi

5. Szkoła Podstawowa nr 2 w Luzinie

6. Szkoła Podstawowa w Gniewinie

7. Szkoła Podstawowa nr 4 Reda

Szkołę Podstawową nr 8 reprezentowały: Adamowicz Alicja, Nawrocka Martyna – bramkarki, Dowgan Weronika, Kupferschmidt Wiktoria, Makuch Oliwia, Obozowik Julia, Pawłowska Karolina, Reszka Agnieszka, Reszka Kamila, Werczyńska Maja.

opiekun: Grzegorz Janiszewski