Zajęcia kulinarne „Wypieki na wesoło” w świetlicy szkolnej

2018-10-11

¾ szklanki płatków owsianych,

¾ szklanki mąki pszennej,

2/3 szklanki cukru,

½ szklanki mleka,

1 czubata łyżka masła,

2 jajka,

1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia.

Masło, żółtka i cukier utrzeć na pulchną masę. Dodać mąkę, płatki owsiane, proszek do pieczenia, mleko i dobrze wymieszać. Do ciasta dodać ubite na sztywną pianę białko. Całość delikatnie wymieszać. Jeśli ciasto będzie za rzadkie można dodać płatki owsiane i mąkę. Ciasto wykładać łyżką na blaszkę, uprzednio wysmarowaną masłem. Piec w gorącym piekarniku na złoty kolor.

SMACZNEGO!!!