Piękny dzień

2018-04-16

Trzy klasy integracyjne z naszej szkoły, klasa I, IV i V uczestniczyły w uroczystościach z okazji Dnia Świadomości Autyzmu w Wejherowie. Dzieci przeszły w pochodzie przez całe miasto, potem korzystały z atrakcji, które przygotowało Wejherowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem i uczniowie ze Szkoły Specjalnej w Wejherowie. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami, strażnikami miejskimi, żołnierzami Marynarki Wojennej. Uczyły się udzielać pierwszej pomocy i oglądały występy. Do tego zajadały watę cukrową i popcorn. Radościom nie było końca.

Dwa tygodnie wcześniej uczniowie klasy Ia wzięli udział w konkursie plastycznym i wykonali dwa plakaty o tematyce autyzmu. 12 kwietnia zostały wręczone nagrody i okazało się, że obie prace zostały nagrodzone. Jedna zdobyła wyróżnienie, a druga pt. „Czemu jest tak głośno?” zajęła drugie miejsce. Dzieci były przeszczęśliwe i dumne.

Takie uroczystości to okazja do prawdziwej integracji.