„150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego”

2018-04-16

13 kwietnia 2018 roku w Sali BHP Stoczni Gdańskiej miała miejsce uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie plastycznym „150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego” organizowanych przez Annę Fotygę, Poseł do Parlamentu Europejskiego. Wyłonienie najlepszych prac odbyło się w dwóch kategoriach – szkół podstawowych i gimnazjalnych (kategoria I) oraz szkół ponadgimnazjalnych (kategoria II). W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczniów, w tym uczennica naszej szkoły – Natalia Kalinowska, laureatka w kategorii Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych – wraz z wychowawczynią i klasą 2FG.

Na uroczystości byli obecni członkowie jury – P. Tadeusz Zbigniew Pluta, Prezes Zarządu Okręgu Gdańskiego Związku Piłsudczyków oraz prof. Mirosław Golon, Dyrektor Oddziału Gdańskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

Laureaci z obu kategorii otrzymali nagrody książkowe oraz zostali zaproszeni na „Wyjazd Śladami Marszałka Józefa Piłsudskiego” do Brukseli.

Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów!