Powiatowy Konkurs Wiedzy o Morzu Bałtyckim - klasy VI

2018-03-12

5 kwietnia w czwartek odbędzie się etap szkolny Powiatowego Konkursu Wiedzy o Morzu Bałtyckim dla uczniów klas szóstych.

Etap powiatowy odbędzie się 12 kwietnia.

Chętnych uczniów prosimy o zgłoszenie się do czwartku 15 marca do nauczycieli przyrody w celu uzyskania potrzebnych materiałów do przygotowania się do konkursu.

Zakres treści do konkursu:

• cechy fizyczne Morza Bałtyckiego (m.in. głębokość, zasolenie)
  • etapy powstania Bałtyku
  • charakterystyczne gatunki fauny i flory żyjące w Morzu Bałtyckim i na jego polskim wybrzeżu
  • znajomość mapy fizycznej i politycznej Europy obejmującej obszar morza (wyspy i ich przynależność do państwa, półwyspy, zatoki, cieśniny, polskie rzeki wpływające do Morza Bałtyckiego, położenie państw mających dostęp do morza i ich stolice)
  • latarnie morskie wzdłuż polskiego wybrzeża oraz najważniejsze porty
  • typy wybrzeży
  • najważniejsze miejscowości turystyczne nad Morzem Bałtyckim (połączenia promowe)
  • obliczanie skali

Szczegółowy regulamin znajduje się w załączniku.

Dominika Dąbrowska

Do pobrania: