Spotkanie z Panią Dorotą Combrzyńską-Nogalą

2017-10-12

W piątek 6 października uczniowie klasy VI B udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Panią Dorotą Combrzyńską-Nogalą. W swoich powieściach dla młodych czytelników, autorka porusza trudne tematy z kart historii Polski i świata. W książce \\\"Bezsenność Jutki\\\" przedstawia ciężkie życie dzieci w gettcie, „Syberyjskie przygody Chmurki” opowiadają o losach dzieci zesłanych na Syberię, natomiast najnowsza pozycja \\\"Skutki uboczne eliksiru miłości\\\" opisuje polską rzeczywistość po wprowadzeniu stanu wojennego w 1981 roku. W trakcie spotkania uczniowie rozmawiali o trudnych losach swoich rówieśników podczas wojen dorosłych, słuchali ciekawych historii powstania powieści, a także mieli okazję zakupić książki i poprosić o autografy.