Gratulacje i wyrazy uznania za „Rodnô Mòwa”

2017-06-26

Z okazji zdobycia tytułu Laureata 46 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej „Rodnô Mòwa” w Chmielnie Starosta Wejherowski Gabriela Lisius wręczyła Aleksandrze Pilarskiej i jej nauczycielce Gabrieli Kitowskiej listy gratulacyjne i upominki. W spotkaniu wzięli udział również inni zwycięzcy tego konkursu z młodszych i starszych kategorii wiekowych ze szkoły z Kielna, Bolszewa i wejherowskiego liceum – Sobieskiego. Nie zabrakło też gratulacji od władz Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Wejherowie. Był to powód do dumy z sukcesów, które osiągnięto dzięki wspólnej i wytrwałej pracy ucznia i nauczyciela.