Szlakiem Kaszubskich Nut

17.10.2017r. klasy pierwsze w ramach zajęć języka kaszubskiego wybrały się na wycieczkę pieszą po Wejherowie Szlakiem Kaszubskich Nut. Przygotowując się do tego wydarzenia uczniowie wykonali własnoręcznie mapę Wejherowa, na której zaznaczaliśmy wspólnie miejsca, gdzie znajdują się poszczególne nuty.

Warsztaty w oczyszczalni ścieków

19 października 2017r. uczniowie klasy IIfg i IIbg wzięli udział w warsztatach ekologicznych w oczyszczalni ścieków w Dębogórzu. Organizatorem warsztatów był Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki”.

Czytanie Czyni Cuda - reaktywacja

Szkolne koło CCC powróciło. Z nowymi pomysłami i energią dzielnie pracuje po zajęciach szkolnych, przygotowując się do spotkań z dziećmi z Punktu Przedszkolnego „Mali Artyści” w Wejherowie.

Niezwykła lekcja historii

10 października 2017 r. uczniowie klas 7a i 7d wraz z wychowawcami wyruszyli na wycieczkę, której celem była wizyta w Muzeum II Wojny w Gdańsku oraz Westerplatte.

Konkursu Rady Rodziców dla klas I-III

Regulamin konkursu „TWORZYMY KALENDARZ -MOJE MIASTO”. Organizatorem konkursu jest Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Więcej wpłacasz- więcej otrzymujesz

Wzorem lat poprzednich Rada Rodziców ogłasza konkursu „Więcej wpłacasz- więcej otrzymujesz” promujący Fundusz Rady Rodziców. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem i udziału w konkursie.

WOJEWÓDZKI KONKURS GEOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS DRUGICH I TRZECICH GIMNAZJUM

Etap I szkolny odbędzie się 20 października o godzinie 13.15 w stołówce szkolnej. Kartę zgłoszenia (w załączniku, wypełniona komputerowo) przyjmują p. Paczoch, p. Chodubska, p. Dąbrowska do dnia 18 października do godz. 15.00.

Spotkanie z Panią Dorotą Combrzyńską-Nogalą

W piątek 6 października uczniowie klasy VI B udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Panią Dorotą Combrzyńską-Nogalą.

OWOCOWE PRZEKĄSKI ZERÓWCE!

W poniedziałek nasi zerówkowicze własnoręcznie przygotowali pyszne szaszłyki owocowe. Dzieci miały do dyspozycji świeże owoce: jabłka, gruszki, banany, śliwki, ananasa oraz czerwone i zielona winogrona. Maluchy z łatwością nadziewały na patyczki cząstki owoców.

Prelekcja dla rodziców

16.10.2017r. o godz. 17.00 w stołówce szkolnej odbędzie się prelekcja dla rodziców uczniów klas V-VII SP i II-III Gim. na temat uzależnień (e-papierosy, papierosy, narkotyki).