KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ W JĘZYKU ANGIELSKIM

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej. Zadaniem uczestników jest przedstawienie nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia w postaci kartki świątecznej wraz z umieszczonymi na niej życzeniami w języku angielskim.

AKCJA DLA PUCKIEGO HOSPICJUM

Zapraszamy Was do udziału w akcji na rzecz pacjentów puckiego hospicjum. Uszyjemy kocyki, poduszki, maskotki lub wydziergamy wdzianka na kubki. Przygotowane prezenty to mikołajkowe niespodzianki dla podopiecznych placówki. Macie ochotę przyłączyć się do nas?

Mikołajkowa akcja charytatywna

14 listopada 2018 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w akcji charytatywnej, której celem było przygotowanie upominków dla pacjentów z Hospicjum w Pucku.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM!

W oddziałach klas 1-3 oraz oddziałach przedszkolnych również organizujemy zbiórkę na rzecz zwierząt ze schroniska w Dąbrówce.

Pomóżmy pomagać!

Od kilku lat nasza szkoła wspiera Schronisko dla Zwierząt w Dąbrówce. Zbliża się zima, a zwierzaki potrzebują pomocy! Oprócz specjalistycznych karm potrzebne są również suplementy diety typu AmylaDol, RenalVet, VetoSkin, KalmVet, UrinoMet, Hepatiale Forte, HemoVet,, ArthroFos, Pronefra, Ipakitina. Są to suplementy, które podopieczni schroniska z różnymi dolegliwościami przyjmują codziennie.

SUKCES DZIEWCZĄT W MIEJSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

16 listopada 2018 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Wejherowie rozegrany został turniej halowej piłki nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Piłka nożna dziewcząt w wydaniu halowym zastała po raz pierwszy umieszczona w kalendarzu rozgrywek szkolnych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku i w tym historycznym turnieju dziewczęta SP 8 osiągnęły duży sukces.

Ósemka najlepsza w czytaniu po kaszubsku

14 listopada uczniowie uczęszczający na zajęcia z j.kaszubskiego wzięli udział w konkursie czytania po kaszubsku Méster Bëlnégò Czëtaniô. Nasi uczniowie zdobyli zaszczytne miejsca na podium i udało im się przejść do etapu powiatowego, który odbędzie się 29 listopada w Linii. Trzymajcie za nich kciuki!

UWAGA KONKURS!!! dla klas 0-III „Najładniejszy karmnik dla ptaków”

Celem konkursu jest: uwrażliwienie dzieci na dokarmianie ptaków, poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmnik oraz sposób, w jaki się odżywiają, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych.

Świąteczna fabryka bombek w bibliotece

Jeśli chcesz pomóc potrzebującym i masz trochę czasu, przyjdź we wtorek 20.11.2018 roku o godz. 15.00 do biblioteki szkolnej na spotkanie, podczas którego wykonamy bombki techniką decoupage. Zapraszamy wszystkich chętnych: uczniów, rodziców, dziadków, nauczycieli, pracowników szkoły.

Błyskawiczny konkurs z nagrodami "Wybierz książkę, którą powinniśmy zakupić do biblioteki szkolnej"

W związku z przyznaniem naszej szkole dotacji w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców oraz sympatyków "Ósemki" do wzięcia udziału w konkursie. Wśród uczestników rozlosujemy nagrody.